Nejnovější recenze ze sekce Modemy

Přidáno: 22. října 2015

• občas vypadne signál, router poté musím vxpnout a zapnout, aby signál naskočil

Přidáno: 7. října 2015

• Při zasunutí do USB 3.0 portu v notebooku DELL mi ve Windows 7 vyskočí hláška, že zařízení může pracovat rychleji, když ho připojím k velmi rychlému portu USB 3.0. Podivné.
  • Když je připojen k internetu, po určité době připojení "spadne". Modem se tváří jako připojený, ale download ukazuje 0 kbps. Nepomůže ani odpojit/připojit pomocí ovládacího software, modem je nutné vyjmout, znovu zasunout a pak teprve připojit.

Půjdu ho reklamovat.

Přidáno: 2. října 2015

Zakoupeno v O2.cz

• přenosnost, poměrně snadná instalace

potřeba mobilního připojování k internetu
dobrá zkušenost s podobným přístrojem v minulosti

Ověřený zákazník iSPACE.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. srpna 2015

Zakoupeno v iSPACE.cz

Funguje jak má, malý skladný, spokojenost.

Ověřený zákazník suntech.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. srpna 2015

Zakoupeno v suntech.cz

sháněl jsem internet do notebooku a tento byl cenově nejpřístupnější

D-Link DWM-221

Ověřený zákazník iSPACE.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. srpna 2015

Zakoupeno v iSPACE.cz

• Jednoduché nastavení, dobrá citlivost

Když není v telefonu LTE vytvoří kdekoliv wifi síť pro všechny

Přidáno: 9. srpna 2015

• Modem se dá i pohodlně přenášet - je docela malý
  • Strašně jednoduchý modem na ovládání
  • Stačí pouze zastrčit MicroSIM, zapnout a internet jede bez nastavování
  • Funguje se všemi operátory - není blokovaný

Osobně mám v modemu SIMkartu od Vodafone. Potřeboval jsem modem, který budu moct i přenášet v brašně od notebooku a jiný podobný takto malý LTE router s napájením se sítě jsem nesehnal.

Přidáno: 31. července 2015

Pomalý.

• Krásný kompaktní vzhled ve stylu Apple
  • Stačá vložit SIMku, zapnout a jede.
  • Jednoduché intuitivní nastavení
  • Wi-Fi má poměrně daleký dosah - chytáme ho po celém bytě i venku na zahradě

Koupě nelituji. Odezva webu je rychlejší než u ADSL.

• Super rychlý - jedu stabilně na 70 Mb/s a upload 27 Mb/s
  • Podporuje 2G, 3G i 4G (LTE)
  • Neblokovaný - funguje s úplně všemi ČR operátory (ikdyž je na něm logo (T-mobile)
  • Má dva konektory CRC9 pro externí anténu (lze použít jednu, nebo dvě, nebo jednu se dvěma konektory
  • Šance chytnutí lepšího signálu pomocí LTE než dříve méně kvalitního 3G (bez nutnosti dokupovat anténu)
  • Nehodí se pro tarify s malým FUP.

Obrovský skok dopředu oproti 3G (a to ani nemluvím o 2G). V bydlišti jsem měl doteď 3G modem s rychlostmi cca 8-10 Mb/s. Na zkoušku jsem zkusil tento LTE a už si jej nechám. Rychlost vzrostla 10ti násobně, načítání webů je subjektivně mnohem rychlejší. Jen pozor na videa na Youtube a automatické nastavení kvality videa. U 3G mi to nastavovalo rozlišení 360p. Teď automaticky 1080p s násobně větším datovým tokem. Je potřeba si na to dát pozor, nebo si vyčerpáte FUP rychleji než u 3G. Signál jsem míval dvě, nebo tři čárky, u LTE mám teď plný signál a připojení je stabilní (možná mám jen štěstí na vysílač).

• rychlý internet, jednoduchá obsluha, dosah všude kde je signál O2

Přidáno: 26. června 2015

Zakoupeno v O2.cz

• prozatím funguje bez chybičky, ale kvalitou pokrytí LTE nic moc!
  • cena by měla být výrazně nižší, pokud provideři chtějí výrazněji nabízet data LTE G4

usb modem doporučuji, ale až po kvalitnějším pokrytí sítě LTE G4 (zatím turbo šnek)

Přidáno: 23. června 2015

• vypada hezky
  • v miste silneho signalu no problem
  • v miste signalu, ktery je v mape pokryti MODRY, tedy PLNE pokryty, modem temer nenajde sit, v pripade, ze ji najde, je rychlost prenosu dat nizsi, nez u prastare komutovane linky - v mem pripade mezi 200B/s az do zavratnych 4kB/s, proste NIC
  • NEJEDE pod Androidem, tedy pro tablety bez LTE nepouzitelny
  • naprosto bez navodu, proto uvedeni do provozu narocnejsi

mizerny prijem, v pripade slabeho prijmu i v mistech, kde to ma frcet, to proste nejede, pripadne je rychlost silena, rozumej, mensi, nez u prastare vytacene linky. skutecnost, ze to nejede pod Androidem je minimalne zarazejici a vypada to, ze budu muset koupit dalsi modem pro android a PREHAZOVAT simku jak debil.

Přidáno: 22. června 2015

• bez problemu

netbat netbat

Přidáno: 11. června 2015

• Po zapojení funguje na první pokus
  • SIM kartu od T-Mobile nebylo třeba pro modem nějak uživatelsky aktivovat ani do modemu zadávat PIN.
  • Nastavení je velmi (až mimořádně) jednoduché
  • Zahrnuje 3 v 1: LTE modem, router, Wi-Fi AP
  • Spojení protokolem LTE je opravdu rychlé (za příznivých okolností až desítky Mbit/s)
  • Má rozhraní Ethernet pro drátovou místní síť, nevyžaduje k funkci mít zapnutý PC s USB ovladačem
  • Pro místní síť funguje jako výchozí brána do Internetu
  • Lze nastavit a uživatelsky ovlivnit jen velmi málo funkcí
  • Chybí možnost nastavit port forwarding, uPnP, DMZ.
  • Nelze jakkoliv ovlivnit NAT
  • Zcela chybí nastavení pro LAN část
  • Není dostupný odpovídající manuál
  • Modem z prodejní sítě T-Mobile postrádá řadu věcí obvyklých u téhož typu se stejným označením prodávaného v zahraničí
  • Bezdrátová síť WLAN je jen jednopásmová 2,4 GHz, vestavěný access point nemá výbavu pro pásmo 5 GHz (standard IEEE 802.11a)
  • Webové rozhraní pro správu modemu si přestalo po několika přihlášeních rozumět s prohlížečem Firefox
  • Nastavení nadále dělám pomocí Internet Exploreru

Hodnocení se diametrálně liší z pohledu dvou druhů uživatelů. Pro jedny je hodnocení 100 % - skvělé, pro druhé 0 % - nepoužitelné. Proto jsem přidělil výsledných 50 %, i když by na zařízení správně měly být dvě protichůdné recenze. Vysvětlím podrobnosti.

Pro nenáročné uživatele, kteří se potřebují podívat na webové stránky a pokud vůbec využívají nějaké další síťové služby, tak jen jako klienti, je to výborné zařízení, které jim udělá dobrou službu.
Pro náročnější uživatele, kteří potřebují cokoliv spustit na své straně v roli serveru nebo chtějí nastavit jakýkoliv běžný parametr (např. změnit IP adresu na LAN straně, udělat rezervaci adres v DHCP, upravit statický routing pro další síť na LAN straně atd. atd.) je E5180 tím naprosto nejhorším, co je mohlo potkat. Nenastaví totiž vůbec nic.
T-Mobile dodává jakousi vykuchanou (chtěl jsem napsat ještě silnější výraz) verzi původního zařízení Huawei, které je po HW stránce zbaveno dalšího konektoru k připojení analogového telefonu pro VoIP a po SW stránce jsou z routeru odebrány všechny funkce až na holou kost, která je nutná, aby to vůbec nějak fungovalo. Pochopitelně pak není třeba psát žádný manuál, když není co nastavovat.
Přitěžující okolností, která se týká operátora T-Mobile je, že k datovému tarifu neposkytuje veřejnou IPv4 adresu. Tato potíž má řešení, za příplatek 149 Kč/měs. si lze pronajmout veřejnou statickou adresu. V případě E5180 to ale nemá smysl - nelze publikovat žádnou službu zevnitř z LAN na WAN stranu, aby byla na této veřejné adrese dostupná.
Protože modem pro zamýšlený účel měl být použit v místě, kde není žádné alternativní (drátové) připojení, nezbylo než hledat způsob jak nedostatek modemu/routeru obejít. Částečně se to podařilo s využitím služby myQNAPcloud, která je dostupná uživatelům síťových úložišť (NAS) QNAP. Za LTE modemem v místní síti jsem zapojil QNAP TS-212P, nastavil na něm podporu uvedené funkce a s její pomocí publikoval služby jako je přístup k domácím souborům, fotografiím atd. odkudkoliv z Internetu, včetně mobilních zařízení (Android, iPhone...). Ale VPN a některé další věci, které vyžadují otevřené porty na veřejné straně, se rozběhnout nepodařilo. Dobré vlastnosti jednoho zařízení (QNAP) tak pomohly částečně vyrovnat zásadní nedostatky jiného (Huawei E5180 v provedení T-Mobile).

Zařízení bych směle doporučil svým známým, za předpokladu že jsou z první výše zmíněné kategorie uživatelů.

Celý popis hodnoceného kusu E5180s-22 platí pro HW verzi CL1E5180SM, SW verzi 21.270.21.00.55 a verzi webowého rozhraní 16.100.03.00.03. V zařízení je nejnovější dostupný SW.

Alcatel ONE TOUCH Y850

Alcatel ONE TOUCH Y850

Ověřený zákazník Smarty.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. května 2015

Zakoupeno v Smarty.cz

• hezky design... a reseni nabijeni
  • Nefunguje s T-mobile lte!!!!!!!!!!! tot vse

nefunkcni

Přidáno: 3. května 2015

• Krásný design
  • Spolehlivý, malý, funkční
  • Silná Wi-Fi
  • LTE signál mi chytá i na hůře pokrytém místě
  • Cena by mohla být nižší, ale je ihned vyvážena velkým přínosem s využitím LTE technologie.

Jsem překvapen, co to ten Huawei zase vymyslel. Před 5ti lety pro ně neznámá značka, dnes výrobce nejkvalitnějších síťových produktů. Sice má jen jeden vstup pro kabel RJ-45, ale kvalitní 5ti portový switch se dá přikoupit už za 200 Kč, tak to neřeším.

Huawei e3131s-2

Huawei e3131s-2

Přidáno: 1. května 2015

• Kompaktní
  • Možnost připojení externí antény s konektorem CRC9
  • Má slot na paměťovou kartu - můžete si z něj udělat USB flash disk
  • Praktické víčko chránící USB konektor
  • Možnost vložit klasickou SIM

Perfektní modem na cestování. Všechny prodávané verze - jak u T-Mobile, nebo u O2, jsou neblokované a fungují úplně se všemi operátoy - osobně použávám Vodafone, ikdyž je na tom napsán T-Mobile a vše funkční bez jediné chybičky.

Přidáno: 29. dubna 2015

(naposledy upraveno 29. dubna 2015)

• silný signál i přes několik panelových zdí, malý - kompaktní a nenápadný vzhled, nikde nečouhá anténa, velice jednoduché nastavení, HLAVNĚ NENÍ BLOKOVANÝ jen pro t-mobile

100% doporučuji pro lte internet

Zobrazuji 481 - 500 ze 500 recenzí 1...21 22 23 24 [ 25 ]