Nejnovější recenze ze sekce Modemy

• Krásný vzhled - možnost zvolit podstavec / uchycení na stěnu
  • USB porty, 4 x Giga porty
  • Kvalitní robustní hardware
  • Schopnost obsloužit několik PC v síti
  • Pomalejší správa přes webové rozhranní
  • Občas se mi nedaří připojit k zabezpečené Wi-Fi

Měli jsme klasický VDSL modem od O2, ale s více PC zapojenými v síti už nestíhal a mnohdy se internet na všech PC zpomaloval, nebo se choval divně - občas vypadával. Tenhle modem vše vyřešil - má velké rezervy. Nezapotí se ani když je napojeno několik notebooků, telefonů a dvě smart TV. Nastavení trošku složitější, ale lze používat i zjednodušeného průvodce - v tom je to brnkačka.

Přidáno: 29. ledna 2017

• hezký
  • skladný
  • funkční - umí toho spoustu, dá se různě nastavi praktické funkce, co se opravdu hodí (sledování stavu přístoje na mobilu, změna hesel, názvu zařízení, varianty kdy a jak se bude připojovat k síti...), ale návod obsahuje jen základ:-)
  • úplně nedostačující návod - prý stačí jen dát baterii, sim a zapnout ... no ale potom musíte nastavit další věci ... no a ani na O2 nedokázali poradit. Musel IT aby se využili všechny funkce co umí.
  • legračně krátký připojovací kabel (20 cm), který nedosáhne ani z PC na zem.

Přenosný, funkční, skladný, designový
Obal je z protiskluzového plastu, na kterém se zachycuje špína (model před tím co jsme měli byl hladký leský a super praktický = nic na něm nebylo vidět).
Má velmi krátký kabel pro připojení k PC nebo nabíjení (cca 20 cm).
Noc lepšího ale na trhu není, takže když oželíte trochu praktického materiálu a prokoušete se (nebo spíš nějaký počítačovník) nastavením, tak je super a chtěla bych ho zase.

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 13. ledna 2017

• Nefunguje víc věcí zároveň
  • Hrozně malý dosah

Při stahování nebo pouštění videa z youtube funguje jen ta daná věc, absolutně nepoužitelný. :(

Přidáno: 29. prosince 2016

• 2.4 GHz
  • 5GHz
  • Možnost připojit externí HDD
  • Možnost použít simkartu
  • Chod i na powerbanku
  • Zatím nic

Zatím jsem max.spokojen , výborná rychlost na WiFi a hlavně výborný dosah , používám i 5Ghz ,která u nás nemá žádné rušení ,u O2 za 1999 Kč .

Přidáno: 20. prosince 2016

• malá velikost
  • výdrž až 5h
  • ůsporný režim
  • Lte

produkt určitě doporučuji, funguje skvěle

Přidáno: 11. prosince 2016

• přenosný
  • jednoduchá instalace a obsluha
  • skvělý na jednoduché vyhledávání, nákup zboží a čtení zpráv
  • cena/kvalita
  • zapomeňte na nějaké větší stahování
  • zapomeňte na porno

Skvělé k pracovnímu využití např služební cesty, pomůcka při studiu na koleji...
K ničemu jako hlavní zdroj.

Přidáno: 1. prosince 2016

• Nenáročný uživatel si nemusí nedostatků všimnout, a proto může být relativně spokojen
  • Nedodělaný firmware, žádné aktualizace s opravami (asi ani nebudou) - firmware 1.00(AAZQ.0)b8, všimněte si toho označení beta-8 na konci :D
  • Příliš drahý vzhledem k tomu, jak funguje, viz níže
  • Zabudované wifi antény jsou slabé

Router koupen od O2, jako náhrada za dosloužilý Huawei HG622u. Proto zde zmíněné routery srovnám. Jsem studentem VUT FIT, snad to přidá na důvěryhodnosti informací :)

HG622u byl jednoduchý a robustní router, který perfektně fungoval - nikdy nevypadnul a internet běžel svižně všem PC v domácnosti.
ZyXEL VMG8924 vám nedovolí prohlížet internet, když stahujete, stránky se prostě nenačtou (testováno na více PC, různé OS). Zkrátka firmware HG622u prostě zvládlo stahování nějak přiškrtit, aby i tak šlo surfovat. Toto mám ověřeno a nejedná se o problém na PC, jeho OS, nebo ovladačích, je to routerem.

Celkově je firmware ZyXELu nějaké odbyté, např. vás samo ohlašuje v náhodných intervalech při konfiguraci. Router má dvě záložky, jednu pro 2.4G wifi a druhou pro 5G. Celá záložka v nastavení -> Wireless -> 5G -> Channel Status nefunguje, tlačítko 'Scan' taktéž ne. V 2.4G to funguje.

Pozor, Wifi 802.11 ve verzi ac (GHz) není u nás doma rychlejší, než n-ková verze (signál jde přes 1 zeď), ale to není chyba routeru (ac si hůř poradí s překážkami). Testováno s Xperií Z3 Compact, takže při pořizování routeru už pro mě není důležité, jestli umí standard ac, nebo ne.

Přidáno: 30. listopadu 2016

• snadné připojení jak přes wifi tak i přes kabel USB, baterie pro zálohování spojení což v případě využití u notebooku využívám na cestách vlakem
  • ovládací menu není v češtině, občasné výpadky wifi, po vypnutí a zapnutí opět v pořádku

celkově tento modem doporučuji, pro ty, kteří mají mobilní internet od O2, kombinace tohoto modemu (s LTE) a chytrého telefonů bez LTE nepoznám že LTE nemám

při cestování vlakem jsem na příjmu i tam, kde obyčejný mobilní internet EDGE/3G se nechytá ... např. ve skalách u Karlštejna

Ověřený zákazník PATRO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. listopadu 2016

Zakoupeno v PATRO.cz

• Rychlý spolehlivý funguje bez problémů i na WIN10

Solidní výrobek

Přidáno: 29. října 2016

• snadná instalace
  • příliš stručný manuál

Náhrada za předchozí model, který obtížně komunikoval s Wi 10, zvýšila se rychlost přenosu dat. Lze doporučit

D-Link DWM-221

D-Link DWM-221

Přidáno: 26. srpna 2016

• chybějí důležité informace v manuálu

S O2 datovou sim začal fungovat až po povolení PIN v Connection Manageru. Výchozí stav přitom je, že PIN je disablován, tzn. že není vyžadováno jeho zadání při startu Connection Manageru (který je nutné před každým připojením spustit). V manuálu je pouze uvedeno, že POKUD je vyžadován PIN, pak se musí zadat, jenže on právě ve výchozím stavu vyžadován není, a bez něj to nefunguje (minimálně s O2 datovou sim). Po enablování PIN a jeho zadání funguje modem bezvadně.

Přidáno: 23. srpna 2016

Na modemu jsou vidět veškeré doteky, sotva se jej dotknete, je celý opatlaný. Modem si dále není schopnej zapamatovat poslední nastavení, tj. když ho vypnu a zapnu, wifi je standardně jako off, takže musím zapnout buď počítač, nebo se na něj připojit přes lan kabel, dojít do nastavení a tam wifi zapnout.

Přidáno: 15. srpna 2016

Jednoduchá obsluha, univerzální použití

Comtrend VR-3026e

Comtrend VR-3026e

Přidáno: 28. července 2016

• Zpočátku funguje v pohodě
  • Malý dosah wifi by byl ještě v pořádku, ale stejně jako píší všichni ostatní, po čase mám začal blbnout internet, občas to vypadlo, ale jinak OK. Pár týdnů na to se pády zhoršovaly, nyní nám modem nefunguje téměř vůbec, je schopnej spadnout 10x za sebou, po restartu kolikrát ani nenahodí wifi. Restart trvá neskutečně dlouho.

Modem jsme dostali od o2, zpočátku byl v pořádku, ale po čase (skončení platnosti reklamační lhůty) přestal fungovat. Vedle máme počítač, kterej přežil bez jakéhokoliv problému více jak dvakrát déle, než tento modem.

Přidáno: 7. července 2016

• edice O2 není blokovaná pro použití s jinými SIM
  • edice O2 nemá vlastní webové rozhraní (nebo ho má blokované), tj. např. při použití s routerem D-Link sice LTE -> WiFi připojení funguje bez problémů, ale modem nelze přes router nastavovat, číst sms apod., tj. pro tyto účely se musí modem vyndat z routeru a zastrčit do PC, kde se již sms-ky přečtou s přiloženým O2 softwarem; na druhou stranu toto není zásadní problém

super modem

Přidáno: 5. července 2016

Vcelku dobrý.

Přidáno: 27. června 2016

• Malý
  • Přenosný
  • Rychlé přihlášení (nehovořím o nastavení a prvním přihlášení)

Nastavení mi trvalo trochu déle, protože byl drobný problém se SIM. Jinak by to asi bylo bez problémů.

Přidáno: 27. června 2016

• Vše funguje, jak má

OK

ALCATEL ONETOUCH 4G PLUS

ALCATEL ONETOUCH 4G PLUS

Přidáno: 31. května 2016

• ze 4G udělá wifi síť
  • velmi malé rozměry
  • bateriový provoz, výdrž baterie
  • aplikace pro iOS a Android pro sledování statistik dat a nebo třeba i poslání SMS ze SIM "bez telefonu"
  • slušný dosah wifi, přestože chybí obvyklá Router anténa
  • rozumná cena (dnes cca 2000,- Kč)
  • Ne vždy se rozběhne naprosto bez problému. Na první registraci do 4G sítě T-mobile jsem čekal několik hodin (či restartů). Nyní už se hlásí ke 4G síti T-mobile spolehlivě.

Nejprve si řekněme že popisuji Alcatel One Touch Link Y858. Tedy zařízení, které opravdu disponuje "wifi". Nesoulad nabídek, fotek a popisu na této stránce bohužel neumím ovlivnit.
Laciné a zde chybně uvedené nabídky tohoto produktu si pečlivě prověřte. Většina inzerentů zde nabízí Modem Alcatel ve tvaru USB paměti a hlavně bez wifi.
Y858 opravdu umí vytvořit (z jedné SIM se 4G) wifi síť pro 15 uživatelů - připojíte "mobilně" třeba celou rodinu. Bez poučení rodiny o Vašem FUP limitu snad své děti radši nepřipojujte, LTE je LTE a modem by měl umět až 150Mbit/s přes wifi.
Použitá SIM musí být microSIM.
Po vložení microSD můžete LTE modem používat i jako flashdisk.
Baterie je snadno dostupná (a tím i vyměnitelná pro naprostého laika).
Starší verze sítí (3G+, 3G, 2G) umí taky.
K výrobku jsem dostal i USB nabíječku a kabel USB -> mikro USB taky.

Přidáno: 17. května 2016

• Podporuje SIM Vodafone, O2, T-Mobile a mnoho dalších
  • Krásný vzhled
  • Podpora všech sítí (LTE 4G, 3G i 2G)
  • Kvalitní příjem signálu
  • Kvalitní silné Wi-fi (pokryje celý byt)
  • Možnost propojení s routerem pomocí RJ45 kabelu
  • Možnost vypnutí barevného podsvícení vrchního tlačítka
  • Při výpadku sítě se sám znovu připojí (nepotřebuje prakticky žádnou obsluhu)
  • LTE mi běží lehce pod 100Mbps - spokojenost

Oceňuji hlavně jednoduchost a podporu všech mobilních SIM všech operátorů. Ikdyž je na něm logo T-Mobile, tak automaticky rozpozná a připojí se i v síti Vodafone, O2 a dokonce i všech zahraničních operátorů (Slovensko, Rakousko, Německo, Itálie, Chorvatsko atd.) takže když jedu na dovolenou, vezmu jej sebou a strkám do něj SIM místních operátorů. Jeho nastavení je triviální a jednoduché. Nepodporuje sice složitější funkce, ale běžný člověk to vůbec nepotřebuje.

Zobrazuji 441 - 460 ze 500 recenzí 1...21 22 [ 23 ] 24 25